Помилки під час пошуку роботи

Якщо вам потрібна робота у Львові, то є цілий ряд факторів, які варто врахувати. У даній статті ми поговоримо про те, що може перешкодити вам отримати роботу і як зробити все можливе для того, щоб обійти ці чинники. Перед початком пошуку роботи ще раз перевірте, чи все ви врахували. Отже, які помилки зустрічаються найчастіше?

Відсутність мети

Немає мети — немає дедлайну — немає дисципліни — немає своєчасних дій, хороших переговорів і активності. Тільки з цієї причини пошук роботи може тривати 6 місяців і більше. Ексклюзивні запити, типу «системний адміністратор зі знанням турецької мови» ми не беремо до рахунку.

Невпевненість

По суті, це теж про пункт 1. Якщо мета поставлена ​​вірно і йти до неї хочеться, то впевненість народжується сама собою. Впевненість — це один з критеріїв постановки мети. І перед початком пошуку роботи вона повинна бути.

Відсутність наполегливості

Якщо є впевненість, то повинна бути і наполегливість. Це логічно. Впевненість відкидає сумніви і не залишається нічого іншого, як іти по одній єдиній дорозі. А якщо нікуди повернути, то треба йти тільки вперед. Мова не йде про агресію і бажання змести все на своєму шляху (що теж наполегливість). Ми радше говоримо про рух вперед. Бачити мету, огинати перешкоди, шукати запасні шляхи і постійно діяти. Будьте наполегливі в досягненні своїх цілей і шукайте роботу активно.

Погано продуманий імідж

Кожен виробник знає, що щоб товар продати, потрібна хороша упаковка. Ось і людині, влаштовуючись на роботу, потрібно мати гарний вигляд. У всіх сенсах слова. — Який підпис у вас в листах електронної пошти? «З повагою»? «Пишіть листи»? Детальна (з повагою, ім’ям, прізвищем, телефоном і електронною поштою)? Або ніякої? — Чи впевнені ви, що резюме добре складене? Воно справляє незабутнє враження? — При відправці резюме пишете супровідний лист? — Твердо розумієте, що хочете від майбутньої роботи? Що будете говорити на співбесіді? — Чіткі побажання по зарплаті є? Вони аргументовані?

Погане резюме

Якщо не хочете, щоб ваше резюме потрапило в папку «Важливо: резюме співробітників» і лежало там ще місяці 3, то складайте резюме грамотно (в відповідності зі своєю метою, заявленою вакансією компанії і хорошим стилем оформлення). Тоді шанси, що вас запросять на співбесіду, будуть значно вищими.

Відсутність супровідного листа

Іноді люди допускають прикру помилку при відправці резюме. Супровідний лист — це можливість зацікавити роботодавця і народити у нього бажання прочитати резюме прямо зараз. Користуйтеся порадами і прикладами написання супровідного листа роботодавцю.

Погане ведення переговорів

Це одна з найбільш не конкретних помилок при пошуку роботи, тому що зрозуміти, погано або добре ви ведете переговори — складно. За вами ніхто з боку не стежить, чи не підказує. Роботодавець вам цього теж, швидше за все, не скаже (зазвичай вони дуже коротко аргументують своє рішення). Одним словом, вам може здаватися, що ви добре говорите, але результати співбесіди можуть говорити зворотне.

Навички вести переговори

Як можна оцінити свої навички переговорів? Наприклад, можна потренувати свою інтуїцію (помістіть себе в шкуру роботодавця і подивіться на себе з його боку). Можна влаштувати собі тренінг (зіграти з вашим хорошим другом в гру «тестове працевлаштування», де він буде брати вас на роботу). Можна розпитати своїх знайомих про ваші навички вести переговори (вам, до речі, багато цікавого розкажуть). Можна сходити в кадрове агентство і там поговорити з фахівцями. Можна сходити на тренінг переговорів (яких зараз проводиться маса). Спробувавши хоча б один з цих способів, ви можете багато корисного дізнатися про себе. Потім скоректуйте злегка свою поведінку і дійте по-новому. Кожна наступна співбесіда буде тільки краще.